AKTUALNOŚCI

Sześciu kierujących złamało przepisy i straciło prawo jazdy 

Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drodze. Dlatego policjanci każdego dnia kontrolują prędkość z jaką przemieszczają się kierowcy. W ostatnich kilku dniach wadowicka drogówka zatrzymała uprawnienia do kierowania sześciu kierowcom za niebezpieczną jazdę.

W ostatnich dniach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, ujawnili sześciu kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Dwóch kierujących zostało zatrzymanych do kontroli drogowej w Jaroszowicach. Pierwszy z nich, kierujący seatem, jechał z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Natomiast kierująca seatem przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Kobieta i mężczyzna zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Podobna kara spotkała też kierującego porsche, który w Wyźrale przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

Natomiast 7 kwietnia br., policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który pędził przez Jaroszowice z prędkością 114 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Kierujący został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Ostatnim tego dnia, był kierujący skodą, u którego policyjny pomiar prędkości wskazał 106 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Z kolei w Chrząstowicach, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który miał na liczniku 103 km/h. Zarówno kierujący skodą jak i fordem zostali ukarani mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące, 

Apelujemy do kierowców  o rozsądną  jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych.  


 

Powrót na górę strony