AKTUALNOŚCI

Promocja zawodu policjanta w kalwaryjskiej szkole 

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej promowali zawód policjanta wśród uczniów klas ósmych. Funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o etapach rekrutacji i specyfice policyjnej służby.

W czwartek (11 kwietnia br.), policjanci Rewiru Dzielnicowych z kalwaryjskiego komisariatu, uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klas ósmych, którzy odwiedzili Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie młodzi ludzie mogą uczyć się w klasach o profilu policyjnym, wojskowym i pożarniczym. 

W trakcie spotkania mundurowi opowiadali o tym, jak na co dzień wygląda ich służba i dzielili się z młodzieżą swoimi doświadczeniami zawodowymi. Policjanci podkreślali, że zadaniem Policji jest dbanie o szeroko rozumiane bezpieczeństwo i że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Funkcjonariusze omówili jak przebiega proces rekrutacji do służby oraz z kim się kontaktować w chwili składania dokumentów. Zainteresowanym przedstawili wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśnili procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów takich jak badania psychologiczne, test wiedzy, test sprawności fizycznej i szczegółowe badania lekarskie. Spotkanie było również doskonałą okazją do zaprezentowania zasobów sprzętowych Policji. 

Szerokie spectrum działań policyjnych z całą pewnością sprawi, że każdy znajdzie miejsce, w którym na co dzień będzie mógł wykorzystać swoje umiejętności i wykształcenie oraz rozwijać zainteresowania. 

 

Powrót na górę strony