AKTUALNOŚCI

Wpadli z narkotykami

Policjanci z Wadowic zatrzymali 16 i 19-latka, którzy posiadali zakazane substancje. Jak się okazało, nieletni miał na koncie jeszcze inne przestępstwa. Za popełnione czyny obaj poniosą konsekwencje.

Kilka dni temu, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wadowickiej komendy, podczas patrolowania terenu miasta, zauważyli grupę osób, których zachowanie wzbudziło u nich podejrzenie. Osoby te na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo. Policjanci od razu podjęli interwencję. Okazało się, że spośród wylegitymowanych osób, 16 i 19-letni mieszkańcy Wadowic, posiadali przy sobie marihuanę. Zostali zatrzymani.

W wyniku dalszych czynności realizowanych przez wydział kryminalny wyszło na jaw, że nieletni ma sporo na sumieniu. Jak się okazało, 5 maja br. w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta ukradł on puszkę z napiwkami o wartości ponad 300 złotych. Ponadto w nocy z 5/6 maja br. wyważył okno w jednej z wadowickich placówek handlowych, skąd ukradł alkohol. Łączna wartość strat, jaką spowodował, właściciel wycenił na ponad 700 złotych. 16-latkowi zarzucono popełnienie czynów karalnych tj. posiadania i udzielania środków odurzających, kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia. Natomiast starszemu z mężczyzn policjanci przedstawili zarzut posiadania zabronionych substancji, za co grozi mu kara pozbawiania wolności do 3 lat.

Wobec nieletniego sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich celem podjęcia decyzji co do ewentualnego zastosowania środków przewidzianych w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

 

Powrót na górę strony