Spotkanie seniorów z policjantem w Lanckoronie
Funkcjonariusz z lanckorońskiego posterunku spotkał się z seniorami. Słuchaczom przekazał wiedzę na temat oszustw oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.
9 grudnia br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie, odbyło się spotkanie z seniorami, poświęcone tematyce oszustw m.in. „na wnuczka” oraz zagrożeniom związanym z oszustwami internetowymi.
Spotkanie poprowadził kom. Sławomir Radwan kierownik Posterunku Policji w Lanckoronie, który w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, szczegółowo omówił najczęstsze techniki stosowane przez oszustów, wskazując, jak rozpoznać i unikać takich zagrożeń. Szczególną uwagę zwrócił na ryzyka związane ze zbliżającym się okresem świątecznym, kiedy oszuści często intensyfikują swoje działania, próbując wykorzystać nieuwagę i dobre serce starszych osób.
Uczestnicy spotkania zostali uczuleni na konieczność zachowania ostrożności, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nieznajome osoby próbują wyłudzić pieniądze, podając się za członków rodziny lub przedstawicieli różnych instytucji. Policjant przypomniał także o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz ostrzegał przed fałszywymi wiadomościami czy linkami wyłudzającymi dane.
Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości seniorów na temat zagrożeń i przygotowanie ich na sytuacje, które mogą się zdarzyć. W miłej i przyjaznej atmosferze słuchacze dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a policjant odpowiadał na liczne pytania związane z powyższą tematyką.