Nietrzeźwa kierująca uderzyła w trzy zaparkowane samochody
Nocna jazda zakończyła się kolizją i zatrzymaniem prawa jazdy. 20-letnia kierująca Fiatem, będąc pod wpływem alkoholu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w trzy zaparkowane samochody na ulicy Kilińskiego w Andrychowie.
W niedzielę, 17 maja, około godziny 1.00 w nocy, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Andrychowie, zostali skierowani na interwencję dotyczącą zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Kilińskiego.
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Fiat, 20-letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadziła do zderzenia z trzema prawidłowo zaparkowanymi samochodami marki Opel, Seat oraz Skoda.
W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierująca jest nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ona 1,38 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.
20-latka odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Poniesie również konsekwencje prawne związane ze spowodowaniem kolizji drogowej.
Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.
