Edukacyjne laurki trafiły do seniorów z powiatu wadowickiego - AKTUALNOŚCI - KPP w Wadowicach

AKTUALNOŚCI

Edukacyjne laurki trafiły do seniorów z powiatu wadowickiego

Tydzień temu, swoje święto obchodziły babcie i dziadkowie. Z tej właśnie okazji, w ramach projektu „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje”, przedszkolaki przygotowały laurki jednocześnie z życzeniami i apelem o zachowanie ostrożności i rozwagi w kontaktach z nieznajomymi.

Niestety, mimo informacji w mediach, licznych apeli Policji i ostrzeżeń płynących z różnych stron – starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów i tracą swoje oszczędności.  By ponownie  przestrzec seniorów przed osobami, które mają na celu wyłudzić od nich pieniądze, dzielnicowi oraz policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy przekazali ponad 5360 kartek edukacyjnych, przygotowanych przez małopolskich policjantów, do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w powiecie wadowickim. Kartki są wyjątkowe, ponieważ spełniają podwójną funkcję - prócz życzeń zawierają również treści informacyjno-profilaktyczne. Zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać coś od siebie, z drugiej zaś strony dziadkowie odnajdą wiersz edukacyjny, który w zabawny, literacki sposób przypomni o tym, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

Kartki edukacyjne dla seniorów przygotowane zostały w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje”, który powstał przy realizacji przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Dzięki najmłodszym kartki trafiły do seniorów, jako wyraz troski o ich dobro. Jednocześnie spełniły ważną funkcję profilaktyczną.

 

 

  • Grupa dzieci, z których część stoi przodem, a pozostali siedzą na podłodze po turecku. Dzieci trzymają w rękach kolorowe laurki.
  • Kolorowe laurki na Dzień Babci i Dziadka, poukładane jedna obok drugiej
  • Grupa dzieci siedzących przy stoliku, które kolorują laurki. Na stole porozkładane są piórniki oraz kredki w pudełku. Na ścianie są kolorowe malunki.