AKTUALNOŚCI

Piknik w Parku Miejskim z udziałem wadowickich policjantów

Przypadający na 1 czerwca Dzień Dziecka to jedna z okazji, podczas których najmłodsi oprócz licznych atrakcji mogą się spotkać z policjantami, w czasie organizowanych na tą okoliczność imprez plenerowych. Wczoraj policjanci z Wadowic spotkali się z mieszkańcami w wadowickim parku.

W niedzielę, 31 maja, w Parku Miejskim w Wadowicach odbył się wyjątkowy piknik zorganizowany przez Urząd Miasta z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie zgromadziło liczne rodziny, a na najmłodszych czekało wiele atrakcji, niespodzianek i pozytywnych emocji. Wśród licznych uczestników nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych, w tym policjantów. 

Na specjalnie przygotowanym policyjnym stoisku, najmłodsi mogli spróbować swoich sił w różnorodnych grach i zabawach – dużym zainteresowaniem cieszyły się quizy wiedzy o bezpieczeństwie i krzyżówki tematyczne. 

Nie zabrakło również prezentacji policyjnego wyposażenia. Funkcjonariusze prezentowali sprzęt używany na co dzień w służbie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przymierzenia elementów policyjnego wyposażenia, takich jak hełmy, kamizelki kuloodporne czy kajdanki. Dla wielu dzieci była to niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w policyjnym stroju. 

Policjanci wykorzystali również piknik jako okazję do promowania zawodu policjanta. W rozmowach z młodzieżą i dorosłymi uczestnikami pikniku, funkcjonariusze szczegółowo omawiali proces rekrutacji do służby, wymagania formalne oraz ścieżkę kariery w Policji. 
 
Udział mundurowych w wydarzeniu był doskonałą okazją do spotkania z mieszkańcami oraz najmłodszymi uczestnikami wydarzenia. Takie inicjatywy sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji miedzy Policją, a lokalną społecznością oraz promują bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży. 

Powrót na górę strony