AKTUALNOŚCI

Uczniowie czwórki odwiedzili Komendę.

Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4 w Wadowicach odwiedzili wadowicką komendę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca policjantów i odwiedzić najbardziej charakterystyczne miejsca na komendzie. Policjantki z zespołu do spraw nieletnich opowiedziała dzieciom o służbie funkcjonariuszy.

Grupa uczniów ze szkoły podstawowej odwiedziła wadowicką komendę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba policjantów. Goście zobaczyli najbardziej charakterystyczne pomieszczenia. O ciekawostkach pracy funkcjonariuszy opowiedziała dzieciom policjantka z zespołu do spraw nieletnich. Dzieciaki zobaczyły m.in. pokój okazań, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, dyżurkę, salę odpraw. Zaprezentowano elementy wyposażenia policjantów do służby: kamizelki kuloodporne, kajdanki, tarcze do zatrzymywania pojazdów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem oglądających. Dzieci mogły także zobaczyć, jak pobiera się odciski palców. Na koniec każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy policjant i wsiąść do oznakowanego radiowozu.

Powrót na górę strony