Zginął rowerzysta - AKTUALNOŚCI - KPP w Wadowicach

AKTUALNOŚCI

Zginął rowerzysta

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Wadowicach. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 69-letni rowerzysta.

W niedzielę (31 stycznia br.) tuż przed godz.16, na ul. Piłsudskiego w Wadowicach, na odcinku drogi między rondem Władysława Andersa a rondem Waleriana Czumy, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący osobowym volkswagenem, mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, potrącił cyklistę, który przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku kierujący rowerem, 69-letni wadowiczanin, poniósł śmierć na miejscu. Ciało zmarłego decyzją prokuratury zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. Kierujący volkswagenem był trzeźwy. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

 

zdjęcie źródło: Wadowice Online

 

  • Miejsce zdarzenia drogowego. Po lewej stronie karetka pogotowia, obok przewrócony rower, natomiast po prawej stronie, na przejściu dla pieszych stojący tyłem nieumundurowany policjant w kamizelce odblaskowej.