Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - AKTUALNOŚCI - KPP w Wadowicach

AKTUALNOŚCI

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz z posterunku Policji w Spytkowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Kilka dni temu, policjant ze Spytkowic wracając ze służby, zwrócił uwagę na kierującego samochodem marki Fiat, który włączył się do ruchu na ul. Łazówka w Wadowicach, po czym zatrzymał się na środku drogi uniemożliwiając przejazd pozostałym kierowcom. Zaniepokojony funkcjonariusz, myśląc że mogło się coś stać kierującemu, podbiegł do pojazdu, a za nim dwaj inni mężczyźni, którzy także myśleli, że kierowca może potrzebować pomocy. Jak się okazało, kierowca fiata był nietrzeźwy. Policjant wraz z mężczyznami uniemożliwił pijanemu dalszą jazdę i powiadomił o sytuacji dyżurnego wadowickiej jednostki, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili trzeźwość 46-latka – urządzenie wskazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.