Komunikaty

Plebiscyt na najlepszy film challenge’u „Kilometr dla Moniki”

Setki osób wzięły udział w challenge’u „Kilometr dla Moniki”, a w internecie pojawiły się dziesiątki filmów z tego wyzwania. Wiele wysiłku i pracy zostało włożonych w to, aby pomóc Monice – siostrze policjanta z Gdowa. 5 maja br. serwis WieliczkaCity.pl rozpoczął plebiscyt mający na celu wyłonienie, przy pomocy głosowania, najlepszego filmu tego challenge’u.

Można śmiało powiedzieć, że jest to challenge policyjny, ponieważ został zainaugurowany przez policjantów dla siostry policjanta, jak się jednak szybko okazało do wyzwania dołączyli nie tylko policjanci, ale również m.in. strażnicy miejscy, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, sportowcy, bibliotekarze czy pracownicy różnego rodzaju instytucji.
Challenge „Kilometr dla Moniki” został zainicjowany przez podinspektora Mirosława Stracha Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce, który 1 grudnia 2020r. wraz z policjantami z powiatu wielickiego przebiegł pierwszy „Kilometr dla Moniki”, rozpoczynając w ten sposób challenge, który stał się wyzwaniem ogólnopolskim. Challenge ten miał tylko jeden cel - wspomóc zbiórkę pieniędzy na leczenie, rehabilitację i zakup kosztownej protezy dla Moniki, siostry policjanta z Gdowa, która w wyniku wypadku drogowego straciła nogę.

Wyzwanie to, które zostało zapoczątkowane w Wieliczce, bardzo szybko rozeszło się dosłownie na całą Polskę. Kolejne kilometry dla Moniki pokonywali policjanci zarówno na plaży jak i na tatrzańskich szczytach. „Kilometr dla Moniki” stał się również tematem wielu artykułów w serwisach informacyjnych w całym kraju. O inicjatywie tej pisały zarówno media lokalne jak i duże ogólnopolskie portale. O pokonanych kilometrach dla Moniki pisała również Gazeta Policyjna.

W sumie, w Internecie zostało opublikowanych 36 filmów z wykonania challenge’u „Kilometr dla Moniki”. Filmy są różne, na niektórych symboliczny kilometr pokonuje kilka osób, a na innych kilkadziesiąt. Kilometr pokonywany jest w różny sposób, niektórzy biegają, inni urządzają sztafetę, jeszcze inni pływają. Pomysłów na wykonanie tego zadania jest mnóstwo, tak samo jak osób, które się w to zaangażowały – kilometry pokonywano m.in. na plaży, na zaporze wodnej czy na Kasprowym Wierchu. Po opublikowanych w internecie filmach widać ogromne zaangażowanie ludzi, którzy podjęli to wzywanie. Nie tylko pomogli Monice w  jakże trudnych dla niej chwilach, ale postanowili również przygotować wyjątkowo atrakcyjne filmy, które niewątpliwie wymagały dużo pracy, zarówno „na planie” jak i podczas montażu. Z tego właśnie powodu redakcja serwisu www.wieliczkacity.pl również zaangażowana w tę inicjatywę, postanowiła stworzyć plebiscyt i wyłonić najlepszy film challenge’u „Kilometr dla Moniki”, aby w ten sposób docenić pracę włożoną przez wiele osób w powstanie ich „challenge’y”. 

Zbiórka pieniędzy, która była zasilana również z przeprowadzonych challenge'y,  na  rehabilitację Moniki trwa – info można znaleźć w tym miejscu: https://www.siepomaga.pl/monika-durak

Plebiscyt rozpoczyna się 5 maja 2021 r.  i obejmuje filmy opublikowane w sieci od 1 grudnia 2020 r. do 30 kwietnia 2021 r. Zapraszamy do odwiedzenia strony plebiscytu www.wieliczkacity.pl/dzialy/plebiscyt gdzie można głosować na swój ulubiony film - do 20 maja 2021 r. Oficjalne wyniki, a co za tym idzie zwycięski film plebiscytu zostaną ogłoszone dzień później – 21 maja 2021 r.   Na ww. stronie znajdują się szczegółowe informacje na temat głosowania oraz wszystkie filmy biorące udział w plebiscycie.

Powrót na górę strony