Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” - Komunikaty - KPP w Wadowicach

Komunikaty

Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”

Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie 5 lutego 2021 r., zainaugurowała akcję pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Celem uczczenia tego jubileuszu jest zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród policjantów, którzy stykając się na co dzień z  ludzkimi dramatami, nie raz narażają własne życie, by nieść pomoc potrzebującym. Najbliższa akcja oddawania krwi w Krakowie  będzie miała miejsce 1 marca br. Przed wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie będzie podstawiony krwiobus z RCKiK gdzie w godzinach  9-13 można będzie oddać krew.
Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” potrwa do 31 lipca br. Swoim zasięgiem obejmuje województwo małopolskie. Krwiodawcy mogą się zgłaszać do RCKiK przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie, lub do oddziałów terenowych, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.