Z życia garnizonu

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętej policjantki

W Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach ślubowanie złożyła nowo przyjęta policjantka. Jest jedną z 79 policjantów, którzy zostali przyjęci do garnizonu małopolskiego.

Ślubowanie to dla wielu adeptów sztuki policyjnej zwieńczenie wielu starań i spełnienie zawodowych marzeń. To także przyjęcie na siebie ogromnej odpowiedzialności. „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

27 kwietnia br. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odbyło się ślubowanie policjantki, która będzie pełnić służbę w naszej jednostce. Podczas uroczystej zbiórki był obecny I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Robert Michna, Naczelnik Wydziału Prewencji wadowickiej komendy – kom. Artur Studnicki oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wadowicach – asp. sztab. Dawid Herbut.

Mł. insp. Robert Michna podkreślił, iż bycie policjantem to trudna misja wymagająca wielu poświęceń i zaangażowania. Komendant przypomniał również jak ważna w tym zawodzie jest etyka zawodowa. Jednocześnie życzył policjantce wielu sukcesów, powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie.

 

  • Na zdjęciu widać stojących przodem, obok siebie, trzech umundurowanych policjantów oraz umundurowaną policjantkę. Po lewej stronie znajduje się flaga Polski, a w tle Godło Polski oraz baner z napisem Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.
  • I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach wręcza nowo przyjętej policjantce akt ślubowania. W tle flaga Polski.
  • Nowo przyjęta policjantka, umundurowana. Po  lewej stronie znajduje się flaga Polski, po prawej baner z napisem Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach oraz odznaką policyjną, a także Godło Polski.
Powrót na górę strony