Z życia garnizonu

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

17 lipca 2020 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oficjalnie obchodzili swoje święto, które w kalendarzu przypada na dzień 24 lipca. Data święta polskiej Policji jest szczególna dla policjantów i pracowników Policji, a rok 2020 wyjątkowy, gdyż to właśnie tym roku przypada 95. rocznica służby kobiet w Policji.

 

Uroczysta zbiórka odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury.  Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział ograniczona liczba osób. Mimo skromniejszej formy, był to szczególny dzień dla wszystkich funkcjonariuszy. Święto Policji to czas awansów, nominacji i odznaczeń dla tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie by dbać o bezpieczeństwo obywateli.

W tym roku 71 mundurowych otrzymało awans. Na wyższy stopień w korpusie oficerów starszych nominację otrzymał 1 oficer, w korpusie aspirantów awansowało 22 funkcjonariuszy, 35 policjantów otrzymało wyższe stopnie w korpusie podoficerów, a 13 zostało awansowanych do stopnia starszego posterunkowego. Wyróżnionych zostało 3  policjantów i 5 pracowników Policji.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym. 

 

  • Policjant w umundurowaniu galowym z założoną na twarzy maseczką, stojący przed mównicą, przed którą znajduje się kosz z kwiatami biało-czerwonymi oraz mikrofon. Obok wiszą dwie flagi Polski oraz flaga Unii Europejskiej.
Powrót na górę strony