Z życia garnizonu

PRZYPOMINAMY O BEZPIECZNYM UŻYWANIU KOMBINEZONU OCHRONNEGO

Dziś pokazujemy, jak bezpiecznie używać kombinezonu ochronnego w przypadku zagrożenia, jakim jest kontakt z osobą zakażoną. Warto stosować te zasady bowiem znacznie ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów.

 

Podczas zakładania kombinezonu należy pamiętać, by każdy element wykonywać z uwagą i wielką starannością. Podwójne rękawiczki, kombinezon, okulary i maseczka są tutaj niezbędne. Przestrzeń wokół rękawic i butów zabezpieczamy taśmą.

By bezpiecznie zdjąć ochronny strój należy rozsunąć zamek błyskawiczny, ostrożnie zdjąć kaptur i poprzez "wywijanie" (tak by nie dotykać zewnętrznej części kombinezonu) zdjąć kombinezon wraz z pierwszą parą rękawic. Drugą, wewnętrzną parę należy zdezynfekować. Następnie możemy usunąć okulary i maseczkę chwytając za te części, które były pod kapturem. Po tych czynnościach należy usunąć drugą parę rękawiczek i dokładnie umyć oraz zdezynfekować ręce.

Ubranie ochronne musi zostać odpowiednio zabezpieczone. 


 

  • Policjant ubrany w biały kombinezon ochronny, na dłoniach założone ma niebieskie ochronne rękawiczki, stojący na tle radiowozu
Powrót na górę strony