Z życia garnizonu

Nowy radiowóz i sprzęt dla policjantów powiatu wadowickiego

Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej wzbogacił się o nowy nieoznakowany radiowóz, z kolei na stan andrychowskiego komisariatu trafił skaner, aparat fotograficzny oraz latarki. Wszystko dzięki wsparciu lokalnych samorządów.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku kalwaryjscy policjanci otrzymali kluczyki do nowego nieoznakowanego radiowozu Kia z 2020 roku o wartości 94 tysięcy złotych. Samochód został dofinansowany przez trzy samorządy: Gminę Kalwaria Zebrzydowska, Gminę Stryszów oraz Gminę Lanckorona, które łącznie przekazały na ten cel 47 500 złotych. Samochód będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy referatu kryminalnego, gdzie będzie służył poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Z kolei policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie otrzymali wsparcie od Gminy Wieprz, która przekazała mundurowym 16 latarek, aparat fotograficzny oraz skaner o łącznej wartości 3 tysięcy złotych. Niewątpliwie sprzęt ten w znacznym stopniu poprawi warunki i bezpieczeństwo pracy funkcjonariuszy.

  • Dwóch umundurowanych policjantów oraz trzech mężczyzn w stroju cywilnym. Wszyscy mają założone maseczki na usta i nos, stoją przodem. Za nimi znajduje się czarny samochód osobowy oraz ściana budynku.
  • Pudełka koloru czarnego poukładane jeden na drugim po pięć sztuk w trzech słupkach. Przed nimi znajduje się pudełko z aparatem fotograficznym, skanerem oraz otwarte pudełko, w którym znajduje się latarka wraz z całym zestawem i etui.
  • Samochód osobowy marki Kia, stojący przodem, na kostce brukowej przed budynkiem.
Powrót na górę strony