Z życia garnizonu

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

We wtorek, w wadowickiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci stróże prawa.

2 marca 2021 roku,  w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Słowa roty ślubowania : „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” wypowiedziało dwóch nowych funkcjonariuszy. 

Policjantów przywitał  w naszych szeregach Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – mł. insp. Arkadiusz Śniadek., który odebrał ślubowanie od nowych funkcjonariuszy i wręczył im akty ślubowania.  W uroczystej zbiórce udział wzięli również Naczelnik Wydziału Prewencji – kom. Artur Studnicki oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wadowicach – asp. sztab. Dawid Herbut.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą szeregi wadowickiej jednostki.


 

  • Trzech umundurowanych funkcjonariuszy Policji, którzy mają założone maseczki na twarz. Po lewej stronie flaga Polski, w tle Godło Polski i policyjny baner, niebieski z napisem Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.
  • Dwóch umundurowanych policjantów, którzy mają założone maseczki zasłaniające usta i nos. Policjanci mją uniesioną prawą rękę do óry.
  • Dwóch nowo przyjętych do służby umundurowanych policjantów, stojących przodem, trzymających w ręku akty ślubowania. Po lewej stronie flaga Polski, po prawej policyjny baner, a w tle Godło Polski.
Powrót na górę strony