Informacja dla osób z niepełnosprawnością

Informacje dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Jak załatwić sprawę w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach?

Krótki przewodnik w 9 punktach

 

1. Przygotuj się: Zanim udasz się do nas, upewnij się, że masz przy sobie dowód osobisty. Będzie on potrzebny, aby potwierdzić twoją tożsamość.

2. Jak dojechać: Nasz obiekt bardzo łatwa znaleźć. Komenda Powiatowa Policji, która znajduje się przy ulicy Marszałka Józefa  Piłsudskiego 37 w Wadowicach. Nazwa Komendy jest wyraźnie napisana na budynku.

3. Gdzie szukać: Po przyjeździe poszukaj recepcji. Znajdują się one przy głównym wejściu, obok parkingu i bramy wjazdowej. Nasz pracownik powie Ci dokładnie, co dalej trzeba zrobić.

4. Przystanek autobusowy i kolejowy: Jeżeli przyjedziesz autobusem lub pociągiem dworce główne są w bliskiej odległości od budynków Komendy (około 200 metrów).

5. Pokaż dowód: Jeśli będziesz potrzebował wejść na teren Komendy, okaż dowód osobisty pracownikowi.

6. Nie chodź sam: Pamiętaj, że nie możesz poruszać się po terenie jednostki samodzielnie. Będziesz miał przydzielonego pracownika policji, który będzie Ci towarzyszył w trakcie przebywania na Komendzie.

7. Psi przewodnik: Jeżeli korzystasz z psa asystującego, możesz z nim wejść na teren obiektu. Upewnij się, że pies ma odpowiednie oznaczenia.

8. Zachowuj spokój: Bądź spokojny i cierpliwy. Wszystkie nasze procedury mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Twojego jak i innych osób.

9. Zakończenie wizyty: Po załatwieniu wszystkich spraw, opuść teren jednostki zgodnie z instrukcjami wyznaczonego pracownika.

 

Pamiętaj, że jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało pytaj!

Powrót na górę strony