AKTUALNOŚCI

#DzielnicowyBliżejNas. Andrychowscy dzielnicowi włączyli się w kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych odwiedzili 14 szkół na terenie gminy Andrychów, w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, której tegoroczne hasło brzmiało „Ej, to nie jest żart. To jest przemoc”.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Andrychowie, aktywnie zaangażowali się w tegoroczną edycję kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, której hasłem przewodnim było „Ej, to nie jest żart. To jest przemoc”. Celem akcji było przede wszystkim  propagowanie wiedzy o prawach dziecka, jego godności, wolności i bezpieczeństwie. Przypominała także o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

W ramach kampanii, andrychowscy dzielnicowi wspólnie z psychologiem z Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, odwiedzili 14 szkół na terenie gminy Andrychów (ZSS Sułkowice-Bolęcina, ZSS Rzyki, Centrum Kształcenia w Andrychowie, SP nr 2 w Andrychowie, ZSS Sułkowice-Łęg, ZSS Targanice, LO w Andrychowie, ZS nr 2 w Andrychowie, SP nr 4 w Andrychowie, SP nr 5 w Andrychowie, SP w Brzezince Dolnej, ZSS Roczyny, ZSS Zagórnik, ZSS Inwałd), gdzie spotkali się z uczniami i nauczycielami. 
Podczas prelekcji, które odbyły się między 12 a 20 listopada br., policjanci rozmawiali o zjawisku przemocy, jego skutkach oraz sposobach reagowania na trudne sytuacje. Mundurowi podkreślali, że przemoc, także ta ukryta za żartami może pozostawić głębokie ślady w psychice młodych ludzi. Dlatego ważne jest, by reagować na każdą formę nękania czy ponizania.

W trakcie spotkań dzielnicowi zachęcali młodych ludzi do poszukiwania pomocy u zaufanych dorosłych oraz do korzystania z telefonów zaufania. 

Hasło kampanii „Ej, to nie jest żart. To jest przemoc” miało na celu zwrócenie uwagi na granicę między niewinnym żartem, a krzywdzącym zachowaniem. To także apel do wszystkich świadków przemocy, by nie pozostawali obojętni, ponieważ każdy z nas może mieć realny wpływa na zatrzymanie spirali przemocy. 

  • Młodzież siedząca na ławkach, osoby są tyłem. Przed nimi dwóch policjantów i kobieta w stroju cywilnym.
  • Na zdjęciu widać dzieci siedzące tyłem w szkolnych ławkach. Przed nimi obok tablicy stoi umundurowany policjant i kobieta w stroju cywilnym. Po lewej stronie na krześle siedzi mężczyzna w stroju cywilnym.
Powrót na górę strony